0 Dijitaloji Dijital Fotoğrafçılık Instagram iPhone Multimedya Photography Programlar Telefon

En iyi fotoğraf uygulamaları [iPhone, Google Play, Tumblr, Instagram için uygulama önerileri]

Written by BurakKaplan

Bir gün herkes fotoğraf sanatçısı olacak: EN İYİ 5 FOTOĞRAF UYGULAMASI: Çok değil birkaç yıl öncesine kadar fotoğrafları sadece photoshop bilenler düzenleyip efekt verebiliyordu. Artık basit mobil uygulamalarla fotoğraflar bir sanat eserine dönüşebiliyor. Her gün en çok indirilenler arasına yeni bir fotoğraf uygulaması giriyor. Peki, bu fotoğraf düzenleme uygulamalarından en iyileri hangileri?

İşte Sosyal Medya Uzmanı Sevgi Korkut‘un hazırladığı listede hayat kurtaracak uygulamalar mevcut

en iyi fotoğraf uygulamalarıen iyi fotoğraf uygulamaları

SNAPSEED

Fotoğraf uygulamaları arasında en kapsamlı ve ücretsiz olanı Snapseed. Yüksek kalitede fotoğraflar elde edebileceğiniz profesyonel bir fotoğraf düzenleme uygulaması. Fotoğraflarda ince ayar denilen parlaklık, kontrast, doygunluk gibi detayların rahatlıkla düzenlemesini yapabilirsiniz. Filtre yelpazesi geniş olmasa da çerçeve ve iyileştirme seçenekleri göz dolduruyor. Reklamsız olduğu için can sıkmıyor. (Ücretsiz)

AFTERLIGHT

Fotoğraflara her türlü şekil ve çerçeve için en ideal uygulamalar arasında yer alıyor. Afterlight, onlarca filtre, efekt ve daha çeşitli düzenleme araçlarına sahip. Renkli arka planlarını deneyerek fotoğrafınıza farklı bir hava katabilirsiniz. (iTunes: 2.79 TL/ Google Playt: 2.16 TL)

MEXTURES

Sadece Apple cihazlarda kullanılabilen Mextures, son günlerde en çok kullanılan düzenlemelerin başında geliyor. Kolay kullanımı ile gelişmiş özellikler sunan Mextures’taki gelişmiş fontlar ve efektler deneyenler tarafından beğeniliyor. Sıradan bir fotoğrafı sanat eserine çevirmek mümkün. (iTunes: 5.79 TL)

VSCO

Fotoğraf çekme, düzenleme ve paylaşmayı sağlayan kullanışlı çok yönlü bir uygulama. Instagram severlerin yakından bildiği VSCO ile fotoğrafınızı sadece işlemekle kalmayıp kendi içinde de paylaşabilirsiniz. Fenomen isimlerin galerilerine de göz atmayı ihmal etmeyin. Fotoğraflara sade efektler vererek farklı bir hava katabilirsiniz. (Ücretsiz)

ANSEL

Peyzaj fotoğrafçılığının en önemli ismi Ansel Adams’tan ilham alan uygulama ile manzara fotoğraflarını siyah-beyaz formatta düzenleyebilirsiniz. Adams’ın kullandığı teknikleri her bir karede yakalamak için uygulamayı indirebilirsiniz. Uygulama sadece Apple cihazlarda kullanılabiliyor. (iTunes: 2.79 TL)

About the author

BurakKaplan

Leave a Comment