0 Dijitaloji Sosyal Haberler Sosyal Medya Twitter

Twitter Hesabı Nasıl Kapatılır? Resimli ve Videolu Hesap Kapatma Anlatım

Written by AgahAlptekin

Etiketler:  twitter nasıl kullanılır, twitter telefondan nasıl kapatılır, twitter nasıl kapatılır video, twitter aç, telefondan twitter hesabı nasıl kapatılır, twitter nasıl kapatılır iphone, twitter nasıl kapatılır 2015, twitter nasıl kapatılır resimli

Twitter hesap silme nasıl yapılır? 2015-2016

Twitter’dan artık sıkılmaya başladınız ve kurtulmak mı istiyorsunuz. İşte size en basit haliyle anlatım. Adımları izlemeniz yeterli.

Önemli Not: Twitter’ın kapatma hizmeti öncesi 30 gün askıda kaldığını sonrasında ise hesabınıza geri ulaşamayacağınızı unutmayın. 

Eğer deneyimli bir kullanıcıysanız; ayarlar bölümüne giderek oradan ‘Hesabımı Devre Dışı Bırak‘ seçeneğini işaretleyerek işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer bilmiyorsanız aşağıdaki adımları tek tek izleyin:

Twitter Hesabı Nasıl Kapatılır- Resimli ve Videolu Anlatım - 2015

Twitter nasıl kapatılır?

NOT: Bu işlemi sadece masaüstü bilgisayarınızdan gerçekleştirebilirsiniz. Telefon ve mobil uygulamalardan maalesef yapamazsınız.

1- Twitter hesabınıza giriş yapın.

twitter telefondan nasıl kapatılır

twitter.com adresinden Twitter’a giriş yapın.

2- Sağ üst köşeden ayarlara tıklayın.

twitter nasıl kapatılır video

 

3- Sayfanın en altındaki ‘Hesabımı devre dışı bırak’ seçeneğini tıklayın.

telefondan twitter hesabı nasıl kapatılır

Önemli hatırlatmalar:

Eğer kullanıcı adınızı değiştirmek istiyorsanız bunun için hesabınızı kapatmanıza veya dondurmanıza gerek yoktur. Bunu hesap ayarları bölümünden yapabilirsiniz.

İlk anda hesabınız görünmez olsa da içerikleriniz birkaç gün daha arama sonuçlarında görünebilir.

Twitter Hesabı Nasıl Kapatılır Video:

İŞTE TWITTER’IN RESMİ AÇIKLAMASI

Twitter Hesap Kapatma Türkçe (mobil, iphone, android)

Devre dışı bırakma, hesabınızı Twitter’dan kalıcı olarak silmek üzere kuyruğa alır. Mobil aygıtlarda devre dışı bırakma özelliği yoktur; web’de twitter.com adresine erişilerek yapılması gerekir.

Not: Hesap sorununuz varsa (örneğin, kayıp Tweetler, yanlış takipçiler veya takipçi sayısı, şüpheli direkt mesajlar veya olası hesap riski), hesabınızı devre dışı bırakma ve tekrar devreye alma bu sorunu çözmez. Lütfen sorun giderme makalelerimize bakın veya Destek ile iletişime geçin.

Twitter hesap kapatma linki

 1. Web’de twitter.com adresine giriş yapın.
 2. Hesap ayarları‘na gidin ve sayfanın altındaki Hesabımı devre dışı bırak seçeneğine tıklayın.
 3. Hesabı devre dışı bırakma bilgilerini okuyun. Tamam, hesabı devre dışı bırak seçeneğine tıklayın.
 4. İstendiğinde şifrenizi girin ve hesabı devre dışı bırakmak istediğinizi onaylayın.

Twitter hesap dondurma – Dikkat!

 • Kullanıcı verilerinizi, devre dışı bırakma işleminden itibaren yalnızca 30 gün boyunca saklarız. Bu süre sonunda, Twitter ile aranızda devre dışı bırakma dönemini uzatma konusunda ayrı bir anlaşma olmaması durumunda Gizlilik Politikamızda belirtildiği gibi hesabınızı sistemlerimizden silmek için en fazla bir hafta süren bir süreç başlatırız.
 • Bu 30 gün boyunca istediğiniz zaman giriş yaparak hesabınızı tekrar etkinleştirebilirsiniz.
 • Kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi değiştirmek için hesabınızı devre dışı bırakmanız gerekmez; bunu her istediğinizde hesap ayarlarınızdan değiştirebilirsiniz.
 • Kullanıcı adını veya e-postayı başka bir hesapta kullanmak için önce bunları değiştirmeniz ve devre dışı bırakmadan önce onaylamanız gerekir. (Talimatlar için aşağıya bakın.)
 • Google veya Bing gibi arama motorları tarafından oluşturulan içerik üzerinde kontrolümüz bulunmamaktadır.
 • Hesabınız devre dışı bırakıldıktan sonra birkaç dakika içinde Twitter’dan kaldırılmasına rağmen kimi içerikler devre dışı bırakma işleminden birkaç gün sonrasına kadar twitter.com üzerinde görünür olabilir.
TweetDeck hesabınızı silmek mi istiyorsunuz? Bunu burada yapabilirsiniz. Lütfen, TweetDeck hesabınızı sildiğinizde Twitter hesabınızın devre dışı BIRAKILMADIĞINI unutmayın.

Hesabınızı devre dışı bırakmadan önce kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi yeniden kullanılabilir hale getirmek için:

 1. Web’de, profil simgesinin altındaki açılır menüden Ayarlar sayfanıza gidin.
 2. Kullanıcı adı alanında yeni bir kullanıcı adı seçin.
 3. E-posta adresi alanında e-posta adresinizi kendi yeni adresinizle değiştirin.
 4. Size gönderdiğimiz bağlantı aracılığıyla yeni e-posta adresini onaylayın (çok önemli!)
 5. 30 günlük devre dışı bırakma süresinde tekrar yeni bir hesap için kaydolmak isterseniz e-postanızı ve kullanıcı adınızı kullanabilirsiniz.
 6. Devre dışı bırakma işlemine yukarıda açıklandığı gibi devam edin.
Not: Twitter ayarlarınızı hemen değiştirir. Ancak, arama dizinlerindeki eski içerik önbelleğe alındığından Google ve diğer arama motorlarında eski bağlantılar görüntülenebilir. Bunun üzerinde Twitter kontrolü yoktur, ancak bilgilerinizi kaydetmesi için arama motorlarına istek gönderebilirsiniz.

Sorun mu yaşıyorsunuz?

Devre dışı bırakma sorunları giderme sayfamızı okuyun.

Twitter hesabınızı hemen şimdi kapatmanız için 9 sebep

twitter nasıl kapatılır

İşte size Twitter hesabınızı kapatmanız için tonlarca geçerli neden.. Üstelik hepsi de 140 karakterden fazla…

Şimdi tam zamanı… Muhtemelen bir zamandır düşünüyorsunuz. Bundan gerçekte kim faydalanıyor? Tüm bu tweet atarken, gezinirken ve tararken hesaplayamadığınız kadar zaman harcıyorsunuz. Üstelik bir de 140 karaktere sığdırmak için çabalıyorsunuz. Üstelik hayatınızın yarısını fikirlerinizi, hayallerinizi bu kadar kısa bir alana sığdırabilmek için düşünerek geçiriyorsunuz. Ya bi de mizah yapayım derken batırdıysanız…. Hepsi geçti.. İşte şimdi bitirme zamanı…

Twitter’dan kurtulmanın zamanı geldi de geçiyor bile…

Hep birlikte Twitter’ı bırakmaya ne diyorsunuz… Gerçekten özler misiniz?

Gerçekten sürekli karşınıza çıkan ticari tweetleri özleyecek misiniz. Mesela severek takip ettiğiniz bir fenomenin gün boyunca attığı reklam tweetlerine ne demeli… Adam bu işten para kazanıyor, peki ya sen? Ha bir de üçüncü sınıf ünlüleri takip ederek, takipçi sayılarını şişirerek onların zevkini tatmin ediyorsun.

Böyle düşünmüyor musun? Şimdi devam et ve bizimle birlikte Twitter hesabını neden silmen gerektiğini anlatacak diğer 9 sebebe bakalım.

Twitter hesabını kapatmanın hayatın sonu olmadığını anlayacaksınız…

9. Ufacık hadisenin yaygarasını yapıyorlar

static TV broken gif
Giphy

Herhangi biri, herhangi birşey ve herşeyin bir Twitter hesabı olabilir. MySpace’in eski kötü günleri gibi. İnsanmış gibi davranan onlarca hesap…

Filmler için ve markalar için de Twitter hesapları var. Hükümetler, pop yıldızları ve gazeteler… Bir sürü de bunlarmış gibi davranan irili ufaklı parodi hesapları var.

Bir de botlar var tabi ki… binlerce belki milyonlarca… Genç ve güzel bir kadın rolünde mi ararsınız yoksa ergen bir erkek mi.. Her türlüsü mevcut. Bazıları sırf takipçi toplamak için çalışıyor bazıları da sadece belli kalitesiz web sitelerine trafik sağlayarak reklam geliri hedefliyor.

Twitter’da 19 yaşındaki  kız sayısının dünya üzerindeki gerçek rakamdan daha fazla olduğunu biliyor muydunuz? İşte bu makalenin ortaya çıkma gerekçesi de bu gerçek…

Tüm bu hesaplar, kişiler, profiller ve robotlar bizim dikkatimizi çekmek için çabalıyor. Bizim zamanımızı çoğu zaman boşa harcıyor. Birçok Twitter kullanıcısının akışı bu şekildedir.

Hala Twitter’da olmanın değerli olduğunu mu düşünüyorsun… O halde okumaya devam et..

8. Artık Arkadaşlarımızla Konuşmuyoruz

No Friends Megan Fox 1 Gif
tumblr

Burası gerçekten ‘sosyal’ bir ortam mı sizce? Doğruluk penceresinden baktığınızda bu takipçilerinizden yüzde kaçı sizin için gerçek hayatta yardıma gelebilir.

Hem zahmetlerle edinilen arkadaşlıkların yerini ne tutabilir ki?

Büyük bir takipçi kitleniz bile olsa iletişim kurmak için sadece 140 karakter var. Üstelik internet hızı ve yazı hızı da cabası.

7. Twitter trolleri cezbediyor

Frozen Trolls

Disney 

Online troller elbette ki internetin insan üzerindeki en kötü etkilerinden biridir. Maskeli iletişim…

Sadece birkaç ünlüye yapılan mentionlara bir bakın. Gerçek hayatta olsa nasıl bir tehdit oluşurdu?

Birçok trol hesabın birkaç hesabı var. Bu yüzden hayali gündemler de oluşturabiliyorlar anında.

6. Twitter sağlığımıza zarar veriyor

Im In A Glass Case Of Emotion Sad Funny Anchorman Gif Gif
DreamWorks Pictures

Sosyal medyanın anksiyete bozukluğuna sebep olduğuna dair birçok araştırma var. Araştırmalar gösteriyor ki neredeyse sosyal medya kullanıcılarının yarısı dışardaki hayatta kalıcı problemler yaşayabiliyor.

Başkalarının muhteşem hayatlarını okumak insana kötü hissettirir. Düşünsenize arkadaşınız partiden partiye akıyor ve siz evde oturuyorsunuz.

5. Timeline’ın hızına yetişemiyoruz

How Can You Be So Obtuse Stupid Confused Andy The Shawshank Redemption Gif Gif
Columbia Pictures

Birçok gereksiz ve alakasız tweet düşüyor önümüze gün boyunca. Peki onları neden takip ediyoruz? Har an ruhsal durumumuza göre hesaplar takip ediyoruz ve sonra da onları takibi bırakamıyoruz kolay kolay. Böylece bir müddet sonra birikiyor.

4. Telefonlarımız elimize yapışıyor

An ipod touch and iphone
Daniel Law/PA Archive

Bu da en basiti. Telefonlar artık vazgeçilmez oldu elimizde. Hiç bakmasak sürekli bildirimlere boğuluyoruz.

3. Her şey Twitter’dan ibaretmiş gibi düşünüyoruz

Mobile Phone Concert
shutterstock.com

Temel bazı bağımlılık refleksleriyle birlikte düşündüğümüzde Twitter’ı yenme o kadar da kolay değil.

2. Twitter’da gerçek hayattan kopuyoruz

Clock Face
Freestockphotos.biz

Bizi gerçekten ilgilendiren meselelere karşı dikkat kesilemiyoruz. Twitter tüm hayatımızı kaplıyordan daha fazlası… Eğer telefonunuzla tweet atarak ve gezinerek çok fazla gereksiz zaman harcarsanız çevrenizdeki gerçek hadiselerle yeterince ilgilenemezsiniz.

Yapılan araştırmalarda birçok kişi tweet atarken gerçek hayatta olan bazı çok önemli hadiseleri kaçırdığını itiraf ediyor.

1. Twitter ilerlemeyen, ölen bir platform

Dead Twitter Logo
Flickr

Son birkaç küçük değişiklik dışında Twitter son zamanlarda hiç değişmedi. Sadece üçüncü parti uygulamalara yönelik açılımlar yaptı, o da gelir modellerini artırabilmek için.

Tüm bu durağanlık da eski bir okulu andırmasına sebep oluyor. Instagram müthiş bir çıkış yakalarken Twitter kayıp yaşıyor.

Ha, bu arada şunu da belirtmeden geçmeyelim. Google’ın Google plus hezimetinden sonra Twitter’ı satın almaya yönelik adımlar attığına dair söylentiler var.

İşte bu yüzde şimde tam da gerçeklerle yüzleşme zamanı… Twitter’ı bırakma zamanı geldi.. Kim bizimle?
Kaynakça: http://whatculture.com/technology/9-reasons-you-should-delete-your-twitter-account.php/10

Elbette tüm bu maddeler size sadece Twitter’ın diğer yüzünü gösterme amaçlıydı… Twitter’ı bırakmak zorunda değilsiniz ama en azından tüm bu gerçekleri bilerek ve kendinizi kontrol ederek kullanmaya devam etmelisiniz.

About the author

AgahAlptekin

Leave a Comment