0 Dijitaloji Twitter

Twitter’ın Kendi Kendine Takip Etme, RT Yapma, Tweet Atma ve DM Göndermesini Engelleme

Written by BurakKaplan

Merhaba arkadaşlar… Twitter hesabınız kendi kendine Tweet atıyor, DM(Direkt Mesaj) gönderiyor ,RT yapıyor ve her önüne geleni takip mi ediyor? O zaman gelin hep birlikte bundan nasıl kurtulacağımızı adım adım uygulayalım.

Twitterın-Kendi-Kendine-Takip-Etme-RT-Yapma-Tweet-Atma-ve-DM-Göndermesini-Engelleme

Aslında olay çok basit fakat adı üstünde basit olduğu için birçok kişi dikkat etmiyor veya umursamıyor. Twitter hesabınızın sizin adınıza sizden izinsiz paylaşımlarda bulunmasının nedeni sizin ‘takipçi arttıma siteleri’, ‘profilime kim baktı?’, ‘unfollow edenleri gör’ gibi birçok uygulamaları kullanmış olmanızdan veya bir şekilde benzer uygulamalara giriş yapmış olmanızdan ve bu uygulamaları kaldırmamanızdan kaynaklanıyor. Bir uygulamayı kullanmak için aşağıdaki gibi “Uygulamaya İzin Ver” dediğiniz zaman o uygulama sizin her türlü bilgilerinize (hesaptan istediği kişiyi takip etme, istediği kişiye mesaj gönderme gibi…) ulaşabiliyor ve uygulamanın sahibi tarafından ister tweet attırıyor, ister RT yaptırıyor yani kısacası Twitter hesabınızı kobay gibi kendi emellerine alet ediyor.

(TWITTER’DA TOPLU DIREKT MESAJ(DM) SILMEK İÇİN TIKLAYIN)

Twitter Takipçi Sayısını Arttırma Yolları

Gelelim bu izin verdiğiniz uygulamaları kaldırmaya…

Önemli Not: Bunu mobil uygulamalarla şu anda yapma şansınız yok. Masaüstü bilgisayar kullanarak yapmanız gerekiyor.

SORUN:

• Twitter Kendi Kendine Takip Ediyor

• Twitter kendi kendine mesaj atıyor

• Twitter kendi kendine tweet atıyor

İşte Adım Adım Resimli Çözümü:

1- Ana sayfadan Ayarlar’a gidin!

Öncelikle Twitter hesabınızın sağ üst köşesinden Profil Resminize tıklayın ve Ayarlar‘ı seçin.

twitter-bilinmeyen-uygulamaları-kaldırma

2- Ayarlar altında ‘Uygulamalar’ sekmesine tıklayın!

Daha sonra aşağıdaki gibi sol sütundan Uygulamalar kısmına tıklıyoruz.

twitter-uygulama-kaldırma

3 – Erişimi Olan Uygulamaları Bulun

Tıkladıktan sonra burada twitter hesabınıza erişim izini olan tüm uygulamaları göreceksiniz.

4- Erişimi Kaldırın

Bu uygulamalardan güvenmediğiniz ismini bilmediğiniz uygulamaların üzerine gelerek Erişimi Kaldır diyerek uygulamayı kaldırabilirsiniz.

5- Sadece bildiğiniz uygulamalar kalsın

Bu uygulamaların içinde Twitter for İphone, İOS, İnstagram, Forsquare gibi bilindik uygulamaları kaldırmanıza gerek yok bunlar güvenilir ve sizin adınıza paylaşımlarda bulunmayan uygulamalardır fakat dediğim gibi isimini bilmediğiniz garip uygulamaları kaldırın ve Twitter hesabınızı eskisi gibi rahatça kullanın.

6- Aldatmacalara dikkat!

Burada önemli nokta bu bilindik uygulamalar gibi isim seçen uygulamalara da dikkat etmelisiniz. Mesela Twitter for Android yerine Andraid gibi bir harfi değiştirerek spam uygulamalar yapılmış olabilir. Buna dikkat etmelisiniz.

Twitter’da Sizi Takip Etmeyenleri Bulmak İçin Tıklayın...

Twitterda Sizi Takip Etmeyenleri Takibi Bırakma Siteleri Top 10

Ben takipçi arttırmak istiyorum veya takibi bırakanları görmek istiyorum deyip bu uygulamaları tekrar kullanmak için ilk resimdeki gibi Uygulamaya İzin verip işinizi gördükten hemen sonra gelip Uygulamalar kısmından o uygulamayı tekrar kaldırabilirsiniz. Bu işlemi sürekli yapabilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT:

Uygulamaları kaldırdım fakat hala kendi kendine tweet vs. atıyor diyorsanız uygulamanın sahibi bilgilerinize ulaştığı için şifrenizi de biliyordur bu yüzden şifrenizi değiştirirseniz sorun kalmayacaktır. Kafanıza takılan başka bir soru veya sorun olursa aşağıda yorum bölümünden yazabilirsiniz…

Uygulama sırasında karşılaştığınız sorunları veya tavsiyeleri bize yorum bölümünden bildirebilirsiniz.

Ben tam anlamadım diyorsanız, Video üzerinden izleyerek de adımları gerçekleştirebilirsiniz:

Sosyal medyada bu görselle linki paylaşarak aynı sorunu yaşayan arkadaşlarına yardımcı olabilirsin:

twitter-hesabım-hacklendi

Anahtar Kelimeler: twitter kendi kendine takip ediyor, twitterım kendi kendine takip ediyor, twitterda kendi kendine takip ediyor, twitter kendi kendine birilerini takip ediyor, twitterım kendi kendine birilerini takip ediyor, twitter kendi kendine unfollow ediyor, twitter kendi kendine takip ekliyor, twitter kendi kendine mesaj atıyor, twitter kendi kendine tweet atıyor

Herhangi bir problemle karşılaşırsanız yorum bölümünden sorularınızı cevaplamaya çalışacağım… Tavsiyelerinizi ve işlemi yaparken karşılaştığınız sıkıntıları da paylaşabilirsiniz. Ayrıca yazıyı sosyal medyada paylaşarak arkadaşlarınızın da kurtulmasını sağlayabilirsiniz… Şimdiden teşekkürler…

About the author

BurakKaplan

56 Comments

Leave a Comment