Uygulamalar

Bu uygulamalar ile kilo vermek artık zor değil!

Written by Kamil Arlı

Diyet yapmak bu devirde gerçekten zor. Günlük hayatımızın değişmez bir parçası haline gelen mobil cihazlar ise burada da imdadımıza yetişiyor. Artık Android cihazlarla yediklerinizi takip edip, diyet yapabilirsiniz. İşte sizin için seçtiğimiz 4 diyet uygulama programı.

 

Calorie Counter & Diet Tracker

Calorie-Counter-by-SparkPeople-screenshot-2016-840x473

Calorie Counter & Diet Tracker, oldukça kolay kullanıma sahip bir uygulama. Bu app, Veritabanında üç yılı ve bir buçuk milyon besin öğesini tutabiliyor. Bunun yanında marketten aldığınız yiyecekleri barkodu ile otomatik olarak tanıyabiliyor. Genel istatistikler, spor takibi, kalori izleyici gibi özelliklere sahip olan uygulama Google Play’de ücretsiz olarak sunuluyor.

FatSecret Kalori Sayacı
Calorie-Counter-by-FatSecret-screenshot-2016-840x473
Bu uygulama oldukça basit ve temel özelliklere sahip. Yemek kayıtlarını tutabiliyor, yakılan kaloriyi dikkate alıyor. Ayrıca alınması gereken kaloriye göre restorantlar önerebiliyor ve yine barkod tarayabiliyor. Ücretsiz olan uygulama ile Facebook ve Google Plus bağlantısı da kurulabiliyor.
MyFitnessPal
Calorie-Counter-by-MyFitnessPal-screenshot-2016-840x473
MyFitnessPal  Google Play’de on milyondan fazla indirmeye ve 4,6 yıldızlık dereceye sahip olan ender uygulamalardan. 5 milyondan fazla gıda maddesini bünyesinde bulunduran bu uygulama web sitesiyle de senkronize çalışıyor. Bunun yanında 350 egzersiz faaliyete kadar destek veren uygulamanın ücretsiz olduğunu ancak uygulama içi satın alma özelliğini barındırdığının da altını çizelim.
Calorie Counter PRO MyNetDiary
Calorie-Counter-PRO-MyNetDiary-screenshot
Bu uygulama temel kalori faaliyetlerini izleyici bir app. 600,000’den fazla yiyecek çeşidi ile kendini gösteren uygulamanın, Fitbit, Jawbone UP, Garmin, gibi giyilebilir teknoloji üreticilerinin fitness takip cihazlarıyla da birlikte çalışabiliyor.

About the author

Kamil Arlı

Dijital Medya Danışmanı

Leave a Comment