0 Dijitaloji SEO Uygulamalar Video YouTube

Youtube izlenme sayısı arttırma yolları | 3 YouTube İpucu

Written by BusraUgral

Youtube izlenme sayısı arttırma yolları konusunda birçok araştırma yaptım. Birçok izlenme sayısı arttırma programı denedim, her türlü hileyi de araştırdım. Ancak Youtube izlenme sayısı nasıl artar sorusunun en temel cevabı SEO uyumlu kaliteli içeriktir.

Aranma Oranınızı Arttırmak İçin 3 YouTube İpucu

Aranma Oranınızı Arttırmak İçin 3 YouTube İpucu

YouTube izlenmeleriniz düşüyor mu?

Daha yüksek YouTube arama sonuçlarına mı ihtiyacınız var?

YouTube’un algoritmasından nasıl avantaj sağlayabileceğinizi anlayabilmek sizin kanalınızın ve videolarınızın daha çok insan tarafından görülmesine yardımcı olacaktır.

Bu makalede video oranınızın YouTube arama sonuçlarında nasıl daha yükseltebileceğinizi keşfedeceksiniz.

Youtube izlenme sayısı nasıl artar?

#1: İzlenme Aramalarıyla birlikte İçerik Gelişimini Aynı Çizgide İlerletin

YouTube rekabetinde öne çıkabilmek için insanların YouTube’da sizin gibi içerik ararken kullandığı kelimelerin ve ifadelerin tam halini bulun. Bunun için

Keyword Tool veya YouTube Trends kullanabilirsiniz veya VideoCents ve vidIQ gibi ücretli programlar da kullanabilirsiniz.

Aranma Oranınızı Arttırmak İçin 3 YouTube İpucu

İnsanların Arayacakları Videoları Yaratın

Hank Green’in SciShow bilim hakkında en çok sorulan sorular için aranıyor ve de onları cevaplamak için bir video serisine sahip.

Aranma Oranınızı Arttırmak İçin 3 YouTube İpucu

İzleyicilerin Arama Şekline göre Videonuzu Optimize edin

O kadar güçlü bir yapıya sahip olmasına rağmen YouTube hala video içeriğini okumayı zor buluyor, bu yüzden platforma net bir şekilde sizin videonuzun ne hakkında olduğunu anlatmalısınız. Bunu videonun meta verisiyle yapabilirsiniz.

Aranma Oranınızı Arttırmak İçin 3 YouTube İpucu

Aranma Oranınızı Arttırmak İçin 3 YouTube İpucuEğer stratejik olarak anahtar kelimeleri kullanırsanız seçilen anahtar kelimeleriniz aracılığıyla oranınızı arttırma şansınız daha yüksek. Video başlığında, tanımda, etiketlerde ve de transkript dosyasında anahtar kelimeleri kullanın.

Aranma Oranınızı Arttırmak İçin 3 YouTube İpucu

#2: Video İzlenme Süresini Maksimize Edin

İzlenme süresi YouTube’un en önemli reyting faktörüdür. Çok basit bir gerçektir: Eğer güçlü izlenme süreleriniz yoksa videolarınız aramada alt sıralara kayacaktır. Hatırlayın, bu tamamen videonun yüzde kaçının izlendiğiyle alakalı.

Vsauce’un Michael Stevens’ı YouTube kitlesini ekranda tutma konusunda çok başarılı. Videoları 10 dakikanın üzerinde olsa bile binlerce izleyiciyi rutin olarak elde ediyor.

Youtube izlenme sayısı arttırma yolları

#3: Daha Uzun Kanal Oturumları Gerçekleştirin

Bu çok basit gözükebilir, ama insanların sizin bir videonuzdan diğerine geçmelerini sağlamayı deneyin. Tabii ki bütün kanallar bunu ister ama hepsi aktif olarak izleyicileri daha çok video izlemeye teşvik etmez.

İzleyicileri teşvik etmenin iyi bir yolu da tıklanabilir küçük resimler kullanmaktır.

Epic Rap Battles bu taktiği harika SEO yararlarını elde etmek için kullanıyor. Tek eylemleri izleyicilerin daha çok video izlemesini istemek.

Kaynakça: http://www.socialmediaexaminer.com/6-youtube-tips-to-improve-your-search-rank/

Etiketler: youtube izlenme sayısı arttırma yolları, youtube izlenme sayısı arttırma siteleri, youtube izlenme sayısı arttırma programı, youtube izlenme sayısı arttırma hilesi, youtube izlenme sayısı arttırma 2016, youtube izlenme sayısını arttırma programı, youtube izlenme sayısı nasıl artar

About the author

BusraUgral

Leave a Comment